Neden yabancılar Rus kızlarla flort etmek isterler?

Her şeyden önce, Rus kadınlar Avrupalı kadınlar (hatta Türk kadınları) birbirinden tamamen farklıdır. Bu farklılıklar çok çeşitli alanlarda kendilerini hissettirse de bu yazımızda bunlardan bir kısmını gözler önüne sereceğiz.

Tüm kadınlar insanlar, dolayısıyla muhteşem kadın yoktur. Tıpkı muhteşem erkek olmadığı gibi. Elbette, hepimizin hataları, yanlışları vardır. Ancak gelin biz, Rus kadınları ile Avrupalı kadınlar arasından farklardan söz edelim. Ana farklılık Rus kadınlarının çok daha anlayışlı ve sabırlı olmasıdır. Türk kadınlarının kaldıramayacağı birçok problemi rahatlıkla kaldırabilirler. Daha düşünceli ve güvenilirdirler. İlişkiyi bir ortaklık olarak görürler, rekabet içerisine girmeye çalışmazlar.

Bir diğer önemli fark da şudur ki Rus kadınlarının (hatta genel olarak Rusların) özgüvenleri oldukça düşüktür. Batılı kadınlar kendilerini birer tanrıça gibi görüp, ellerinin altındaki her şeye hükmedeceklerini düşünürken ve kötü bir döneme giren ilişkilerini çok daha rahat bitirebilirken, Rus kadınları nadiren kötü (hatta gerçekten KÖTÜ) kocalarından boşanabilirler, çünkü daha iyi birisini bulamayacaklarını düşünürler. Yıllarca devletin ve erkek egemen toplumun üzerlerinde baskı uygulaması sonucu, Rus kadınları daha itaatkar ve anlayışlı hale gelmiştir. Bunun avantajı ise şudur, her ilişki kimi zaman kötü bir döneme girebilir. Ama çiftler bu kötü dönemlerinde hemen ayrılmayı düşünmektense, kalıp mücadele edip, işlerini yoluna koymayı denemelidir. Bu konuda Rus kadınlarının eline kimse su dökemez.

Rus kadınları, oldukça bakımlı, stil sahibi, modayla yakından ilgili, iyi eğitim almış ve zeki kadınlardır, ayrıca diyet ve spor Batı’daki kadar popüler değildir. Bununla birlikte, nadiren kilolu Rus kızına rastlarsınız – bunun sebebi, Ruslar yürümeyi çok severler, birçoğunun arabası yoktur ve fastfood yiyecekleri pek tüketmezler. Sağlıklı beslenmek için efor sarf etmezler, zaten sağlıklı beslenmektedirler. Bu durum ayrıca şu açıdan da değerlendirilebilir, Rus kadınlarının masrafları çok azdır. Yemek yemeklerinden sıkılmazlar, araba merakları yoktur. Tek masrafları kişisel bakımları konusundadır. Bu bakımı da zaten sizin için yaparlar.

Ve bizce en büyük fark da dil bilimince bile ispatlanmıştır: Türkçe ve İngilizce de “hayatı paylaşmak deriz”, Ruslar ise “hayatları birleştirmek” derler. Batı’daki gibi ilişkiyi bir rekabet olarak gören, yaptığınız hatanın intikamını alan, ilişki de eşit olmak için çabalayan bir kadını Rusya’da göremezsiniz. Rus kızları rakip değil birer ortaktır.

Ve elbette güzelliklerinden bahsetmeden geçemeyiz. Türk erkeklerinin Rus kadınları tercih etmesinin belki de ilk ve en büyük nedeni ise dünyaca ünlü güzellikleridir. Neden Rus kadınlarının bu kadar güzel olduklarıyla ilgili yıllarca birçok bilimsel araştırma yapılmıştır. Türk kadınlarının nispeten daha esmer ve koyu renkli gözleri sebebiyle, Rus kadınlarının altın rengi saçları ve masmavi gözleri Türk erkeklerine çok daha çekici gelmektedir. Ailelerine bağlılıkları, kocalarına sadakatleri gibi diğer konularla birlikte doğuştan gelen pürüzsüz güzellikleri de Rus kadınlarını tercih sebebi yapmaktadır.


Top 7 Speed Dating Questions